Konkurs kreatywny kubek | Żabka

Konkurs na kreatywny projekt zadruku papierowych kubeczków zachęcających do interakcji i zabawy.

Zaprojektuj Żabce Kubek!
Ogłaszamy konkurs na zaprojektowanie serii trzech grafik na papierowy kubek do napojów ciepłych dla sieci sklepów Żabka z nowym brandingiem (z uśmiechem).

Co chcemy osiągnąć:
Kubek który jest nośnikiem ciekawych historii które można oglądać/bawić się nimi bo są wciągające.
Główna idea grafik na kubki powinna wciągać konsumenta, angażować go w coś interesującego, zabawę lub historię. Zabawna forma graficzna jest mile widziana, jednak w dobrym tonie. Chcemy aby kubki miały w sobie element zmienności, który budowałby zainteresowanie wokół nich. Może zachęcać osobę, która będzie trzymać kubek do jakieś akcji (np. szukanie odpowiedzi na jakąś historyjkę, tworzenie własnych historyjek z elementów na kubku, wyszukiwanie haseł. rysowanie po kubku itp.)
Jesteśmy otwarci na propozycje, jako system należy przyjąć, że dominującym kolorem jest zieleń ciemna. Propozycje zgłaszane w konkursie powinny zawierać 2 kolory: jasną zieleń Pantone 361 C, oraz ciemną zieleń Pantone 2427 C. Są to barwy skojarzone z naszą identyfikacją, ale grafika nie musi się do nich ograniczać – raczej nadawać ramy dla całego konceptu. Jak najbardziej dopuszczamy wielokolorowe grafiki które mają za zadanie złamać od czasu do czasu system.
Grafika na kubek musi być zgodna z stylistyką „Nowej Żabki”. Grafika ma dawać możliwość kontynuacji motywu przez cały rok ale również posiadać możliwość wprowadzenia szybkiej zmiany która pozwoli np. komunikować się wielokolorowo – okazjonalnie.
Zgłaszane projekty grafik powinny zawierać również branding Żabki Cafe, jako element informacyjny, wspierający.

Żabka

Naszym pomysłem było wykorzystanie mody na robienie selfie oraz eksperymentowania z perspektywą. W efekcie powstały kubki angażujące konsumenta w ciekawą zabawę, zachęcające do dzielenia się swym dziełem w mediach społecznościowych, tym samym promując markę Żabka.